Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Ludową i konkurs Tkacki Design

Uwaga – przedłużony termin zgłoszeń! Przyjmujemy je do końca sierpnia 2019!

Sztuka ludowa przez wieki była inspiracją dla artystów, stając się ważnym elementem narodowej spuścizny. Staramy się sprzyjać tej tendencji, aby łącząc tradycyjne techniki i wzory ze współczesną formą, uzyskać nową jakość.

Niezmiennie zachwyca na estetyka tkaniny ludowej i to ona w tym roku jest źródłem działań, w ramach których postanowiliśmy zderzyć ze sobą dwa konkursy i dwie wystawy: tradycyjną tkaninę ludową i etnodesign inspirowany tkactwem.

Zapraszamy więc do konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu na Tkaninę Ludową dla tkaczek ludowych oraz  konkursu Tkacki Design, skierowanego do młodych projektantów, rzemieślników i twórców ludowych. Mamy nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i zwyczajnego zachwytu nad tym, co piękne i „nasze”.

Wszelkie informacje o działaniach projektowych będą zamieszczane na stronie www.woak.bialystok.pl oraz www.dwuosnowowa.pl. Można też skontaktować się z Działem Sztuk Plastycznych WOAK: galeria@woak.bialystok.pl, tel. 85 740 37 15.


DOKUMENTY DO POBRANIA:

Uwaga – przedłużony termin zgłoszeń! Przyjmujemy je do końca sierpnia 2019!
Regulamin konkursu na tkaninę ludową
Karta zgłoszenia na konkurs na tkaninę ludową

Regulamin konkursu tkacki design
Karta zgłoszenia na konkurs tkacki design